ייעוץ אסטרטגי לקיימות בארגונים

הבראת חללי עבודה וצמצום פסולת 

ישראל נמצאת היום בעיצומה של מהפכת הקיימות (sustainability), אשר לה פנים רבות, במיוחד בתוך העולם התאגידי. זוהי גישה המאגדת בתוכה התייחסות רב תחומית השוזרת יחדיו ערכיות סביבתית, חברתית וכלכלית.

אם בעבר שלט נושא המיחזור בתחום העשייה הסביבתית, הרי שהיום עולה תאוצתה של אג’נדה חדשה לצמצום פסולת, המכונה “אפס פסולת”. זוהי אחת המגמות הבולטות היום בישראל אשר צומחת דווקא ממודעות של המגזר הפרטי ושיח ער ברשתות החברתיות ולאט מתרגמת לשינויים בהתנהלות ציבורית ותאגידית. ניכר כי כל יום נוקטות עוד ועוד רשויות וארגונים במהלכי “אפס פסולת” בקרביהן.

הצפי הוא כי בשנים הקרובות יעברו חברות רבות תהליך Make-over להתנהלות משרדית יותר אקולוגית. שינוי הגישה התכנונית-ניהולית ידרוש התאמה של נוהלי מחלקות (רכש, כוח אדם, א. סביבה ו/או אחריות תאגידית) ליעדים אלה, ובמקביל קיום תהליכי הטמעה נכונים בקרב עובדיה. 
ההתייחסות אל הערכיות הסביבתית של תחום “אפס פסולת” בלבד מקשה על תהליכי הטמעה אילו בשל חוסר הנוחות המלווה שינויים בהרגלי שימוש וצריכה. 

שילוב ערכיות בריאותית רלוונטית בתהליך יוצר חיבור אישי לנושא ומשתלב בגישת ה- health and wellness הרווחת בחברות הגדולות. אל חדרי האוכל הבריאים וחדרי הכושר יצטרפו עכשיו יתר חללי העבודה בעזרת מספר קריטריונים פשוטים שיעלו משמעותית את איכותם הבריאותית. 
בקרב חברות קטנות ובינוניות יכולת מהלך שכזה להיות האופציה האפשרית והקלה ביותר ליישום למען בריאות עובדיהן.

הייעוץ שיינתן מתמקד במעבר לצרכנות בריאה, כרכש מוצרים אשר לא פולטים כימיקלים מזיקים לבריאות מתוכם. המלצות רכש בריאות הן גם בעלות מהות מרכזית של הפחתת צריכה, המתרגמת גם להפחתת פסולת. למשל שימוש במוצרים רב פעמיים, העדפת מוצרים ללא אריזות פלסטיק וקניית מוצרי יד 1 באיכות גבוהה לשימוש ארוך טווח.

הפיכת סביבת העבודה לחלל בריא ואקולוגי תכלול ייעוץ לצורך שינויי רכש מותאמים וליווי הטמעתי בעזרת תכנים והרצאות בנושא בריאות וסביבה. סיום ההטמעה יצוין בקבלת סימון  FreeX כחלק ממדד נראות אזרחי חדש שעומד לצאת לשוק.

לתיאום פגישת התאמה:
info@refeel.co.il

“The ultimate purpose of economics,
of course, is to understand and promote the enhancement of well-being
.

Ben Bernanke~

0
רשומים כבר לניוזלטר שלנו?